Master Cookie Cookie
Sizi arayacağız
Ad - Soyad
Telefon Numarası
E-Mail
Arama Zamanı


sıkça sorulan sorular.
 

 

Kabin Kiralama ücretine neler dâhildir?

Tam pansiyon konaklama ( kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri, 5 çayı- kek, bisküvi servisi ) fiyata dahildir. Bazı programlarımız yarım pansiyon olarak uygulanmaktadır. Her programımızın detayında yemek servisi içeriği belirtilmiştir.

İçme suyu (yemekler sırasında), yakıt, kullanma suyu, personel servisi, yat sigortası.

Türk ve Yunan sularındaki vergiler, ayak bastı ücretleri, palamar ücretleri, liman ve gemi acentesi ücretleri, transitlog masrafları "Port Charge" adı altında tekneye binişte ayrıca tahsil edilmektedir.

 

Kabin Kiralama ücretlerine neler dahil değildir ?

Alkollü ve alkolsüz içecekler, şişe suyu, kara turları, havaalanı transferleri ve Port Charge fiyata dahil değildir. İçecekler ücreti karşılığında tekne barından temin edilir.

"Port Charge" Türk ve Yunan sularındaki vergiler, ayak bastı ücretleri, palamar ücretleri, liman ve gemi acentesi ücretleri, transitlog masraflarıdır.


Yunan Adaları'nı ziyaret edebilir miyiz?

Yunan Adalarını kapsayan tur programlarımızdan birisini seçebilirsiniz.


Teknede sigara içilmesine izin verilir mi?

Salonda ve kamaralarda sigara içilmesine sağlık ve güvenlik nedeniyle izin verilmez. Güvertede, açık alanlarda sigara içilebilir.

 

Tekneye evcil hayvanlarımızı getirebilir miyiz?

Teknelerdeki kurallar gereği evcil hayvan getirilmesine izin verilmez.

 

Yanımızda neler getirmeliyiz?

En az iki mayo, yüksek koruma güneş losyonu, şapka, koruyucu ruj, kamera ve/ veya handycam, güneşlenme havlusu, mutlu anılarınızı yazmak için bir hatıra defteri. Güvertede ayakkabıyla gezilmesine izin verilmez, sadece spor ayakkabıları ya da kara turlarında giyeceğiniz yürüyüş ayakkabılarınızı getirebilirsiniz. Getireceğiniz kıyafetler gündüz ve gece ısı değişimlerine uygun olmalıdır.

 

Hava nasıl olur?

Nisan, Mayıs, Ekim aylarında ortalama 20-26 derecedir. Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları ortalama sıcaklık 30-38 derece arasındadır. Hava çok nemli değildir ve yazın yağmur yağdığı pek görülmez.

 

Yatlardaki personel sayısı?

Personel sayısı teknenin büyüklüğüne ve kabin adedine göre değişir. 6 / 8 kabinli teknelerde 3 veya 4, 10 Kabinli teknelerde 4 ve 16 kabinli teknelerimizde 7 ila 10 mürettebat bulunur.


Yanımızda snorkel, maske, palet getirebilir miyiz?

Teknelerimizde olmasına rağmen kendi özel snorkel ve gözlüğünüzü getirmenizi tavsiye ederiz.

Mavi Yolculuk esnasında kara turları da organize edebilir miyiz?

Tur güzergâhınıza uygun düzenlediğimiz kara turlarına iştirak edebilirsiniz.

Mürettebata ne kadar bahşiş verilir?

Genelde bahşişler personel arasında paylaştırılmak üzere kaptana verilir. Bahşiş miktarı ise tur için ödediğiniz ücretin % 5 ila 10 civarı olabilir. 

Deniz tutar mı?

Konuklarımızdan herhangi birinin böyle bir problem yaşadığına şahit olmadık. Guletlerimiz oldukça geniş ve konforludur, seyir halindeyken sert hava şartları haricinde fazla sallantı yapmazlar.

Özel diyet yemekleri yapabilir misiniz?

Kabin turlarında özel sağlık durumu olan ya da vejetaryen konuklarımıza özel olarak yemek pişirilebilir.

Yolculuğa çıkarken sigorta yaptırmalı mıyız ?

Yatlarımızın tamamı sigortalıdır ve 3. şahısları da kapsamaktadır. Arzu eden konuklarımız kişisel kaza, sağlık ve seyahat sigortaları yaptırabilirler.

Yat turlarına bebeğimizle beraber gelebilir miyiz?

Kabin Turlarımızda 10 yaşından küçük çocukların tekneyle yolculuk etmelerine izin verilmez. Çocuklu katılım sağlanan kabin turlarımızdan birisini seçmelisiniz ya da özel tekne kiralayabilirsiniz.

Yatlara dışarıdan içecek getirebilir miyiz?

Kabin turlarında dışarıdan içki getirilemez, yat barından satın alınır.

Transfer yapıyor musunuz?

Evet. Her türlü havaalanı transferlerinizi, talep etmeniz durumunda, organize edebiliriz.

Tekneye biniş ve iniş saatlerimiz?

Bütün turlarda tekneye biniş saati 16:30'dan itibarendir. Tekneden ayrılma ise son gün sabah kahvaltıdan sonra saat 10.00'dadır. Bu saatten sonra tekne yeni gelecek olan misafirlerimiz için hazırlanmaya başlar. Uçak ya da otobüs saatleri geç olan yolcularımız bagajlarını Barbaros Yatçılık ofisine bırakabilirler.

Teknede elektronik eşyalarımızı kullanabilir miyiz ve nasıl şarj edebiliriz?

Evet kişisel elektronik cihazlarınızı teknede şarj edebilirsiniz.

Mavi Yolculuk esnasında neler yapabiliriz?

Güneşlenir, deniz sporları yapabilir, yüzebilir, balık tutabilirsiniz; kitap okuyabilir, akşamları ormanlık alanlarda yürüyüş yapabilirsiniz. Antik harabeleri ziyaret edebilirsiniz. Düzenlediğimiz kara turlarına iştirak edebilirsiniz. Yelken yapabilir, sevdiklerinizle birlikte olabilir ya da yalnızlığın keyfini çıkarabilirsiniz.


Posta Başlığı

Posta İçeriği

Posta Adı
Posta Soyadı
Mail
Tamam

E-posta Gönderimi Başarılı

Dikkat ! Lütfen Bilgileri Eksiksiz Doldurunuz

E-posta Gönderme Hatası